امیرارشیا

ترکیب دو اسم امیر و ارشیا (پادشاه و تخت و اورنگ پادشاهان)

جنسیت اسم امیرارشیا

پسر

امیرارشیا به انگلیسی

amir-arshiya

تعداد امیرارشیا ها در ایران

2,356

تلفظ امیرارشیا به فارسی

اميرارشيا

ریشه اسم امیرارشیا

فارسی , عربی

تلفظ امیرارشیا به انگلیسی

/a.-aršiyā/

رنگ اسم امیرارشیا

آبی

ابجد اسم امیرارشیا

763

ابجد وسیط اسم امیرارشیا

43

ابجد صغیر اسم امیرارشیا

16

درباره نام امیرارشیا

امیرارشیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرارشیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرارشیا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,356 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرارشیا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امیرارشیا و معنی اسم امیرارشیا

ریشه اسم امیرارشیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرارشیا فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرارشیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرارشيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-aršiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرارشیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرارشیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرارشیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و ارشیا:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
ارشیا: تخت و اورنگ پادشاهان

معنی اسم امیرارشیا در ثبت احوال

حاکم و پادشاه درست کردار، امير درستکار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرارشیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرارشیا عدد " 763 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرارشیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرارشیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرارشیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرارشیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نظر، دید، تماشا

فرزند بسیار گرانمایه که همه‌ي هستی، زندگی و دارایی است

مانند بهار، (مجاز) زیبا و باطراوت

بچه آهو، آهوی بره

ترکیب دو اسم محمد و آرتین (ستوده و پاک)

گیاهی است معطر از تیره ی چتریان

روشنایی، فروغ

دل، قلب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید