امیراحسان

ترکیب دو اسم امیر و احسان (فرمانروا و بخشش)

جنسیت اسم امیراحسان

پسر

امیراحسان به انگلیسی

amir-ehsan

تعداد امیراحسان ها در ایران

4,150

تلفظ امیراحسان به فارسی

اميراحسان

ریشه اسم امیراحسان

عربی

تلفظ امیراحسان به انگلیسی

/a.-ehsān/

رنگ اسم امیراحسان

سبز

ابجد اسم امیراحسان

371

ابجد وسیط اسم امیراحسان

35

ابجد صغیر اسم امیراحسان

29

درباره نام امیراحسان

امیراحسان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیراحسان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیراحسان که در انگلیسی به صورت amir-ehsan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,150 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیراحسان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم امیراحسان و معنی اسم امیراحسان

ریشه اسم امیراحسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیراحسان عربی می باشد و تلفظ امیراحسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميراحسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-ehsān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیراحسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیراحسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیراحسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و احسان:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار.
احسان: بخشش، نیکویی.

معنی اسم امیراحسان در ثبت احوال

(عربي) امير بخشنده، امير نيكوكار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیراحسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیراحسان عدد " 371 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیراحسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیراحسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیراحسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیراحسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهميت، ارزشمند، عالی، از نام های پروردگار

ترکیب دو اسم غلام و محمد (ارادتمند و ستوده)

مهربان، بخشاینده

آن كه به يگانگی خداوند ايمان دارد، یگانه پرست، يكتا پرست

ترکیب دو اسم امیر و مهدی (پادشاه و هدایت شده)

دختر آذر، دختر آتشین، (به‌مجاز) دختر سرخ‌گون و زیبارو

ترکیب دو اسم ال و ناز (ایل و محبوب)

دارنده ی اسب آماده، نام پدر داريوش بزرگ پادشاه هخامنشي

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید