امیرابوالفضل

ترکیب دو اسم امیر و ابوالفضل (فرمانروا و صاحب فضل و هنر)

جنسیت اسم امیرابوالفضل

پسر

امیرابوالفضل به انگلیسی

amir-abolfazl

تعداد امیرابوالفضل ها در ایران

6,129

تلفظ امیرابوالفضل به فارسی

اميرابوالفضل

ریشه اسم امیرابوالفضل

عربی

تلفظ امیرابوالفضل به انگلیسی

/a.-abolfazl/

رنگ اسم امیرابوالفضل

سبز

ابجد اسم امیرابوالفضل

1201

ابجد وسیط اسم امیرابوالفضل

61

ابجد صغیر اسم امیرابوالفضل

40

درباره نام امیرابوالفضل

امیرابوالفضل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرابوالفضل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرابوالفضل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 6,129 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرابوالفضل

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم امیرابوالفضل و معنی اسم امیرابوالفضل

ریشه اسم امیرابوالفضل

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرابوالفضل عربی می باشد و تلفظ امیرابوالفضل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرابوالفضل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-abolfazl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرابوالفضل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرابوالفضل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرابوالفضل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و ابوالفضل:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار.
ابوالفضل: صاحب فضل و هنر، نام برادر امام حسین (ع).

معنی اسم امیرابوالفضل در ثبت احوال

(عربي) از نام‌هاي مركب، ( امير و ابوالفضل.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرابوالفضل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرابوالفضل عدد " 1201 " و ابجد وسیط " 61 " ، ابجد صغیر " 40 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرابوالفضل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرابوالفضل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرابوالفضل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرابوالفضل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ستوده، از نام‌ها و صفات پروردگار

قضاوت خدا، خدا حاکم من است، نام يكي از چهار پيغمبر بزرگ بني‌اسرائيل

آن که چهره و صورتی زیبا چون ماه دارد

سیب، درخت سیب جنگلی

منسوب به پارس، پارسي، اهل پارس، از مردم پارس

قطره‌های آب که از ابر فروچکد

فرمانده سپاه، سپهسالار، فرمانروا، پادشاه

درخشش، تلألؤ، روشنایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران