امیرابراهیم

ترکیب دو اسم امیر و ابراهیم (فرمانروا و پدر مهربان)

جنسیت اسم امیرابراهیم

پسر

امیرابراهیم به انگلیسی

amir-ebrahim

تعداد امیرابراهیم ها در ایران

1,196

تلفظ امیرابراهیم به فارسی

اميرابراهيم

ریشه اسم امیرابراهیم

عربی , عبری

تلفظ امیرابراهیم به انگلیسی

/a.-ebrāhim/

رنگ اسم امیرابراهیم

طلایی

ابجد اسم امیرابراهیم

510

ابجد وسیط اسم امیرابراهیم

54

ابجد صغیر اسم امیرابراهیم

24

درباره نام امیرابراهیم

امیرابراهیم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرابراهیم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرابراهیم، به خاطر ریشه عربی , عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,196 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرابراهیم

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرابراهیم و معنی اسم امیرابراهیم

ریشه اسم امیرابراهیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرابراهیم عربی , عبری می باشد و تلفظ امیرابراهیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرابراهيم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-ebrāhim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرابراهیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرابراهیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرابراهیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و ابراهیم:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
ابراهیم: پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

معنی اسم امیرابراهیم در ثبت احوال

از نام هاي مركب، امير و ابراهيم.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرابراهیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرابراهیم عدد " 510 " و ابجد وسیط " 54 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرابراهیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرابراهیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرابراهیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرابراهیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صاحب زمین وملک، کشاورز

خير و بركت، مهربانی، زيبایی، نام همسر پیامبر اسلام (ص)

دانا، شناسنده خدا از طریق عرفان

محافظ و نگهبان سرزمین و میهن، یار حضرت مهدی (عج)

عاقل، خردمند، دانشمند، فرزانه

ترکیب دو اسم محمد و یاسان (ستوده و نام یکی از پیغمبران باستانی ایران)

سپیده دم

کمیاب، بی‌همتا، بي‌نظير، عجیب، شگفت‌آور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید