امیرآریا

ترکیب دو اسم امیر و آریا (فرمانروا و نجیب)

جنسیت اسم امیرآریا

پسر

امیرآریا به انگلیسی

amir-ariya

تعداد امیرآریا ها در ایران

962

تلفظ امیرآریا به فارسی

اميرآریا

ریشه اسم امیرآریا

فارسی , عربی

تلفظ امیرآریا به انگلیسی

/a.-āriyā/

رنگ اسم امیرآریا

زرد

ابجد اسم امیرآریا

463

ابجد وسیط اسم امیرآریا

43

ابجد صغیر اسم امیرآریا

13

درباره نام امیرآریا

امیرآریا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرآریا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرآریا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 962 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرآریا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم امیرآریا و معنی اسم امیرآریا

ریشه اسم امیرآریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرآریا فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرآریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرآریا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-āriyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرآریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرآریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرآریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و آریا:
امیر: فرمانروا، حاکم، فرمانده سپاه، سردار، سپهسالار
آریا: قسمت اصلی ملودیک اپرا. مهم ترین شعبه نژاد سفید، آزاده، نجیب

معنی اسم امیرآریا در ثبت احوال

از نام هاي مركب، ه امير و آریا.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرآریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرآریا عدد " 463 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرآریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرآریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرآریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرآریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شجاع، دارای جرأت و جسارت

زیباروی و لطیف و خرم .

همدل، همپایه خورشید

درخشان، روشن

صبور، باحوصله، بردبار

ترکیب دو اسم امیر و آریا (فرمانروا و نجیب)

فخر کردن، نازیدن، سرافرازی

ترکیب دو اسم محمد و فاتح (ستوده و پیروز)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید