امیرآرشام

ترکیب دو اسم امیر و آرشام (فرمانروا و نیرومند)

جنسیت اسم امیرآرشام

پسر

امیرآرشام به انگلیسی

amir-arsham

تعداد امیرآرشام ها در ایران

744

تلفظ امیرآرشام به فارسی

اميرآرشام

ریشه اسم امیرآرشام

فارسی , عربی

تلفظ امیرآرشام به انگلیسی

/a.-āršām/

رنگ اسم امیرآرشام

آبی

ابجد اسم امیرآرشام

793

ابجد وسیط اسم امیرآرشام

37

ابجد صغیر اسم امیرآرشام

19

درباره نام امیرآرشام

امیرآرشام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرآرشام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرآرشام، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 744 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرآرشام

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امیرآرشام و معنی اسم امیرآرشام

ریشه اسم امیرآرشام

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرآرشام فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرآرشام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرآرشام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-āršām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرآرشام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرآرشام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرآرشام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و آرشام:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
آرشام: نیرومند، قوی هیکل، پسر آریامنه و پدر ویشتاسپ از خاندان هخامنشی

معنی اسم امیرآرشام در ثبت احوال

(به مجاز) امير قدرتمند و پر زور.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرآرشام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرآرشام عدد " 793 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرآرشام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرآرشام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرآرشام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرآرشام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرخنده، مبارك، سرسبز و با طراوت، شاد، خوشحال، خوب، خوش

بزرگ منشی، ارزشمندی

منسوب به قدس، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

تابان، نیکو، زیبا

دانش و فرهنگ

زن گندم‌گون، نسیم ملایم خنک در روز داغ تابستان، الهه عشق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید