امیرآراد

ترکیب دو اسم امیر و آراد (فرمانروا و بخشنده)

جنسیت اسم امیرآراد

پسر

امیرآراد به انگلیسی

amir-arad

تعداد امیرآراد ها در ایران

552

تلفظ امیرآراد به فارسی

اميرآراد

ریشه اسم امیرآراد

فارسی , عربی

تلفظ امیرآراد به انگلیسی

/a.-ārād/

رنگ اسم امیرآراد

سبز

ابجد اسم امیرآراد

457

ابجد وسیط اسم امیرآراد

37

ابجد صغیر اسم امیرآراد

16

درباره نام امیرآراد

امیرآراد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرآراد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرآراد که در انگلیسی به صورت amir-arad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 552 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرآراد

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم امیرآراد و معنی اسم امیرآراد

ریشه اسم امیرآراد

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرآراد فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرآراد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرآراد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-ārād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرآراد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرآراد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرآراد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و آراد:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
آراد: آرای، آراینده، بخشنده، سپید دست، جوان مرد، آراسته، نگاریده

معنی اسم امیرآراد در ثبت احوال

، از نام هاي مركب، ه امير و آراد.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرآراد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرآراد عدد " 457 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرآراد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرآراد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرآراد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرآراد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر زیبا

شمشیر ساخته شده در هند

مهربان، دلسوز

مرد خنده‌روی، نیکو روی، نیکوکار، ساده دل

نام نوعی دانه‌ی خوراكی غنی از نشاسته، (به مجاز) برکت

مانند خورشید، (به مجاز) زيبا رو

جشن، خوشحالی، سرور

گل ریزان، گل پاشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید