امیده

امید، آرزو

جنسیت اسم امیده

دختر

امیده به انگلیسی

omide

تعداد امیده ها در ایران

705

تلفظ امیده به فارسی

اميده

ریشه اسم امیده

فارسی

تلفظ امیده به انگلیسی

/om(m)ide/

رنگ اسم امیده

نارنجی

ابجد اسم امیده

60

ابجد وسیط اسم امیده

24

ابجد صغیر اسم امیده

15

درباره نام امیده

امیده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیده که در انگلیسی به صورت omide نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 705 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیده

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیده و معنی اسم امیده

ریشه اسم امیده

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیده فارسی می باشد و تلفظ امیده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /om(m)ide/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به امید
امید: آرزو، انتظار

معنی اسم امیده در ثبت احوال

(امید + ه (پسوند نسبت) منسوب به امید، اميد.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیده عدد " 60 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خرد، عقل

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

ترکیب دو اسم حسین و رضا (نیکو و خشنود)

سزاوار، آراسته، زیبا، شایسته

زیبایی، مايه‌ی زيبايی و زينت بخش، جلوه‌های الطاف خداوندی

خبر، پیغام، وحی، الهام

تبسم، لبخند زدن

ترکیب دو اسم وحید و رضا (یکتا و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید