امیدعلی

اميد داشتن به لطف علي ( امام علی )

جنسیت اسم امیدعلی

پسر

امیدعلی به انگلیسی

omid-ali

تعداد امیدعلی ها در ایران

55,947

تلفظ امیدعلی به فارسی

اميدعلی

ریشه اسم امیدعلی

فارسی , عربی

تلفظ امیدعلی به انگلیسی

/o.-ali/

رنگ اسم امیدعلی

بنفش

ابجد اسم امیدعلی

165

ابجد وسیط اسم امیدعلی

45

ابجد صغیر اسم امیدعلی

21

درباره نام امیدعلی

امیدعلی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیدعلی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیدعلی، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 55,947 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیدعلی

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم امیدعلی و معنی اسم امیدعلی

ریشه اسم امیدعلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیدعلی فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیدعلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميدعلی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /o.-ali/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیدعلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیدعلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیدعلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

در آرزو و انتظار عنایت حضرت علی (ع).

معنی اسم امیدعلی در ثبت احوال

اميد داشتن به لطف علي (منظور امام علي (ع)).

حروف ابجد و طالع بینی نام امیدعلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیدعلی عدد " 165 " و ابجد وسیط " 45 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیدعلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیدعلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیدعلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیدعلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگوارتر، برتر، بلندتر، بالاتر، والا و باارزش

ترکیب دو اسم محمد و یحیی (ستوده و تعمید دهنده)

بی باك و شجاع

جنبش، حرکت، عزیمت

حالت دلپذیر در چیزی یا کسی، زیبایی، نمایان شدن، آشکار کردن

ترکیب دو اسم امیر و کیان (فرمانروا و پادشاهان)

ماه نگار

پرافتخار، مشهور، شایان تحسین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید