امیدرضا

ترکیبی از دو اسم امید و رضا (انتظار و خشنود)

جنسیت اسم امیدرضا

پسر

امیدرضا به انگلیسی

omid-reza

تعداد امیدرضا ها در ایران

47,088

تلفظ امیدرضا به فارسی

اميدرضا

ریشه اسم امیدرضا

فارسی , عربی

تلفظ امیدرضا به انگلیسی

/o.-rezā/

رنگ اسم امیدرضا

بنفش

ابجد اسم امیدرضا

1056

ابجد وسیط اسم امیدرضا

36

ابجد صغیر اسم امیدرضا

21

درباره نام امیدرضا

امیدرضا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیدرضا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیدرضا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 47,088 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیدرضا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم امیدرضا و معنی اسم امیدرضا

ریشه اسم امیدرضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیدرضا فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیدرضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميدرضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /o.-rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیدرضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیدرضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیدرضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امید و رضا:
امید: آرزو، انتظار، رجا، توقع، چشمداشت
رضا: خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

معنی اسم امیدرضا در ثبت احوال

۱- آن كه اميدش به رضا (رضاي خدا) باشد؛ ۲- اميد داشتن به لطف رضا (منظور امام رضا (ع)).

حروف ابجد و طالع بینی نام امیدرضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیدرضا عدد " 1056 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیدرضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیدرضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیدرضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیدرضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و یوسف (ستوده و خواهد افزود)

زيبا، نيكو، دلربا

محبت، دوستی، پیمان، خورشید، مهر

ترکیب دو اسم امیر و مهیار (فرمانروا و ماهیار)

مؤنث رافع بالا برنده، اوج دهنده

ترکیب دو اسم محمد و رحمان (ستوده و مهربان)

موجب آرامش و شادی دیگران، محبوب، معشوق

سی و چهارمین سوره قرآن، (مجاز) انسان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران