امجد

بزرگوارتر، با شرف تر

جنسیت اسم امجد

پسر

امجد به انگلیسی

amjad

تعداد امجد ها در ایران

14,631

تلفظ امجد به فارسی

اَمجد

ریشه اسم امجد

عربی

تلفظ امجد به انگلیسی

/amjad/

رنگ اسم امجد

قرمز

ابجد اسم امجد

48

ابجد وسیط اسم امجد

12

ابجد صغیر اسم امجد

12

درباره نام امجد

امجد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امجد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امجد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 14,631 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امجد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم امجد و معنی اسم امجد

ریشه اسم امجد

همانطور که گفتیم ریشه اسم امجد عربی می باشد و تلفظ امجد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَمجد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /amjad/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امجد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امجد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امجد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم امجد در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بزرگوارتر.
۲. جوانمردتر.

معنی اسم امجد در لغت نامه دهخدا:
بزرگوار و جوانمرد و باشرف، بزرگوار، بزرگ .

معنی اسم امجد در ثبت احوال

(اَعلام) بزرگتر، بزرگوارتر، بزرگوار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امجد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امجد عدد " 48 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امجد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امجد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امجد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امجد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بستگان، اقوام، نزديكان

ماه ایل، (به مجاز) زيباروی ايل

سخن، گفتار، شرح و توضیح، زبان آوری، فصاحت و بلاغت

ترکیب دو اسم غلام و رضا (فرمان‌بردار و خشنود)

ترکیب دو اسم فاطمه و زهرا (رانده شده از آتش و درخشنده روی)

محکم، پابرجا

خبر خوش و شادی بخش، بشارت، مژدگانی، نوید

معصوم، بي‌گناه، پاك‌دامن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران