الیما

گیاهی کوهستانی

جنسیت اسم الیما

دختر

الیما به انگلیسی

elima

تعداد الیما ها در ایران

873

تلفظ الیما به فارسی

اِليما

ریشه اسم الیما

مازندرانی

تلفظ الیما به انگلیسی

/elimā/

رنگ اسم الیما

زرد

ابجد اسم الیما

82

ابجد وسیط اسم الیما

22

ابجد صغیر اسم الیما

10

درباره نام الیما

الیما یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم الیما را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم الیما، به خاطر ریشه مازندرانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 873 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم الیما

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم الیما و معنی اسم الیما

ریشه اسم الیما

همانطور که گفتیم ریشه اسم الیما مازندرانی می باشد و تلفظ الیما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِليما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elimā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الیما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الیما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الیما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گیاهی بومی شبیه پیازچه که در کنار جویبار روید.

معنی اسم الیما در ثبت احوال

پیازچه‌ي کوهی.

حروف ابجد و طالع بینی نام الیما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الیما عدد " 82 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الیما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم الیما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الیما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الیما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دوباره برخواستن و کوهستان

ترکیب دو اسم امیر و عرفان (فرمانروا و معرفت)

همنشین و مونس شاه، نظیر و همتای شاه، (به مجاز) بلند مرتبه

آفریده خداوند، داده شاه، بخشیده شاه

منسوب به ماه، زيبارو

رشد دادن کسی یا چیزی، تربیت کردن، پرورش دادن

ترکیب دو اسم رضا و علی (خشنود و بلندقدر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید