الیسا

وعده خدا، سوگند خدا، دختری که مانند گل انار لطیف است

جنسیت اسم الیسا

دختر

الیسا به انگلیسی

alisa

تعداد الیسا ها در ایران

45,408

تلفظ الیسا به فارسی

اَليسا

ریشه اسم الیسا

فارسی , عربی

تلفظ الیسا به انگلیسی

/alisā/

رنگ اسم الیسا

طلایی

ابجد اسم الیسا

102

ابجد وسیط اسم الیسا

18

ابجد صغیر اسم الیسا

12

درباره نام الیسا

الیسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم الیسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم الیسا که در انگلیسی به صورت alisa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 45,408 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم الیسا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم الیسا و معنی اسم الیسا

ریشه اسم الیسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم الیسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ الیسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَليسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /alisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الیسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الیسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الیسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گفته می‌شود اسم الیسا (elisa) با ریشه انگلیسی به معنی وعده خدا، سوگند خدا هست که مخفف الیزابت است (البته الیسا صورت فرانسوی الیزابت است) و به ترتیب در کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، اسپانیا و پ رتقال کاربرد داشته و از اسم‌های رایج و پر طرفدار در این کشورهاست.

اَلیسا (alisa) با ریشه عربی_ فارسی، مرکب از الیس (عربی) به معنای گل انار و الف تانیث فارسی است که در مجموع دختری که مانند گل انار لطیف است معنا می‌دهد.

آلیسا (alisa) با ریشه فارسی به معنی ایرسا، رنگین کمان است.

اگر شما اطلاعات دقیق‌تر و بیشتری درباره اسم الیسا دارید، لطفا نظرات خود را از قسمت دیدگاه با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

معنی اسم الیسا در ثبت احوال

(= ديدو) ( در اعلام) باني و ملكه‌ي افسانه‌اي كارتاژ [از سرزمين‌هاي شمالي افريقا كه جمعي از مهاجر نشينان فنيقيه بنا نهادند.
(در حدود ۸۸۰ پیش از میلاد)] كه دختر شاه صدر بود و گويند اَليسا نام داشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام الیسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الیسا عدد " 102 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الیسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم الیسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الیسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الیسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

ماه سیما، ماه چهر

بانوی با وقار، متین، موقر، خوش نظر، خو

آزاده، نجيب

زمانی پس از برآمدن آفتاب، چاشتگاه، آفتاب، خورشید

رفیع، شریف، سرافراز، از نام های پروردگار

ترکیب دو اسم محمد و نیما (ستوده و نامور)

نهاد، سرشت، طبيعت، ضمير، دل، بنياد، آئين، مقام، جايگاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید