الیزه

بهشت يونانيان و روميان

جنسیت اسم الیزه

دختر

الیزه به انگلیسی

elize

تعداد الیزه ها در ایران

759

تلفظ الیزه به فارسی

اِليزه

ریشه اسم الیزه

فرانسوی

تلفظ الیزه به انگلیسی

/elize/

رنگ اسم الیزه

آبی

ابجد اسم الیزه

53

ابجد وسیط اسم الیزه

29

ابجد صغیر اسم الیزه

17

درباره نام الیزه

الیزه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم الیزه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم الیزه که در انگلیسی به صورت elize نوشته میشود و به دلیل ریشه فرانسوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 759 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم الیزه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم الیزه و معنی اسم الیزه

ریشه اسم الیزه

همانطور که گفتیم ریشه اسم الیزه فرانسوی می باشد و تلفظ الیزه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِليزه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elize/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الیزه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الیزه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الیزه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم الیزه در فرهنگ فارسی:
قصری معروف در زاویه فوبورسن اونوره و خیابان مارینیی در پاریس که در سال ۱۷۱۸ م . توسط موله برای کنت اورو مادام پمپادور برادر وی مارکی د مارینیی سفرای فوق العاده بوژون ( ۱۷۷۳ ) دوشس دبوربن ( ۱۷۹٠ ) شاهدخت کارولین مورا و امپراتور ( ناپلئون ) گردید . از ۱۸۷۳ مقر رئیس جمهور فرانسه است .
دهی است از دهستان حومه بخش رودبار شهرستان رشت .

معنی اسم الیزه در ثبت احوال

۱- (در اساطير) اليزه يا شانزليزه مقر زيرزميني اشباح متقي و بهشت يونانيان و روميان است ۲- (اَعلام) ۱)کاخ سلطنتی که در سال ۱۷۱۸ میلادی در پاریس ساخته شد و اینک مقرر رئیس جمهوری آن کشور است؛ ۲) نام روستايي در رودبار در استان گیلان.

حروف ابجد و طالع بینی نام الیزه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الیزه عدد " 53 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الیزه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم الیزه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الیزه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الیزه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که با ناز و تکبر راه می رود، عشوه کنان

ترکیب دو اسم محمد و محسن (ستوده و تحسین شده)

بی مانند، کمیاب، بی نظیر

آسوده خاطر، مطمئن

ترکیب دو اسم حسین و سالار (نیکو و رهبر)

نجیب، اصیل

منسوب به سعد، (به مجاز) سعادتمند و خوشبخت

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید