الیا

شحم المرج، گل خطمی صحرایی

جنسیت اسم الیا

دختر

الیا به انگلیسی

alyaa

تعداد الیا ها در ایران

4,798

تلفظ الیا به فارسی

الیا

ریشه اسم الیا

عربی , یونانی

تلفظ الیا به انگلیسی

/alyā/

رنگ اسم الیا

صورتی

ابجد اسم الیا

42

ابجد وسیط اسم الیا

18

ابجد صغیر اسم الیا

6

درباره نام الیا

الیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم الیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم الیا که در انگلیسی به صورت alyaa نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,798 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم الیا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم الیا و معنی اسم الیا

ریشه اسم الیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم الیا عربی , یونانی می باشد و تلفظ الیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " الیا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /alyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم الیا در لغت‌نامه دهخدا:
به یونانی خطمی صحرایی را گویند و بعربی شحم المرج خوانند.

معنی اسم الیا در ثبت احوال

(یونانی) ۱- گل خطمی صحرایی؛ ۲- (در عربی) شحم‌المرج.

حروف ابجد و طالع بینی نام الیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الیا عدد " 42 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم الیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کنایه از قدرت و خشم ایرانی، نام یکی از سرداران بزرگ ایرانی

ترکیب دو اسم امیر و احمد (پادشاه و بسیار ستوده)

ترکیب دو اسم رحمت و الله (بخشش و خدا)

ماه دوست داشتنی

صفت سرو، راست، از شخصیتهای شاهنامه

مهربان، بخشاینده

ترکیب دو اسم نعیم و رضا (نعمت و خشنودی)

بزرگ، بلند مرتبه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید