الیار

دوست و رفيق ايل

جنسیت اسم الیار

پسر

الیار به انگلیسی

elyar

تعداد الیار ها در ایران

6,099

تلفظ الیار به فارسی

اِليار

ریشه اسم الیار

فارسی

تلفظ الیار به انگلیسی

/elyār/

رنگ اسم الیار

صورتی

ابجد اسم الیار

242

ابجد وسیط اسم الیار

26

ابجد صغیر اسم الیار

8

درباره نام الیار

الیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم الیار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم الیار که در انگلیسی به صورت elyar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 6,099 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم الیار

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم الیار و معنی اسم الیار

ریشه اسم الیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم الیار فارسی می باشد و تلفظ الیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِليار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elyār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دوست و رفيق ايل

معنی اسم الیار در ثبت احوال

(تركي ـ فارسي) يار و ياور ايل، دوست و رفيق ايل، يار شهر و ولايت، ياور خويشان.

حروف ابجد و طالع بینی نام الیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الیار عدد " 242 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم الیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

همتای مهر، تابان و درخشان چون خورشید

آبرو و اعتبار دین و آیین

دارای حرارت و گرمای بسيار زياد

دانش، آگاهی، فرزانگی

سوزان، نور زندگی

منسوب به بهار، بهاری

جوانمرد، آزاده، دانا، حکیم

فرشته‌ی پیام آور، فرشته، پیامی که از عالم غیب برسد، الهام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید