الیاد

یاد ایل

جنسیت اسم الیاد

پسر

الیاد به انگلیسی

elyad

تعداد الیاد ها در ایران

471

تلفظ الیاد به فارسی

الیاد

ریشه اسم الیاد

ترکی , فارسی

تلفظ الیاد به انگلیسی

/elyād/

رنگ اسم الیاد

زرد

ابجد اسم الیاد

46

ابجد وسیط اسم الیاد

22

ابجد صغیر اسم الیاد

10

درباره نام الیاد

الیاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم الیاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم الیاد، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 471 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم الیاد

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم الیاد و معنی اسم الیاد

ریشه اسم الیاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم الیاد ترکی , فارسی می باشد و تلفظ الیاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " الیاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elyād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الیاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الیاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الیاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

فردی که ایل و خاندانش به یاد او هستند، یاد ایل

معنی اسم الیاد در ثبت احوال

(ترکی ـ فارسی) (= ایلیاد)، ایلیاد.

حروف ابجد و طالع بینی نام الیاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الیاد عدد " 46 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الیاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم الیاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الیاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الیاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باد جنوب، باد سرد

ترکیب دو اسم امیر و عدنان (فرمانروا و نام یک از اجداد پیامبر اسلام)

ترکیب دو اسم محمد و مهدیار (ستوده و محافظ)

تابان، نیکو، زیبا

خورشید دین و آیین

ترکیب دو اسم امیر و سام (فرمانروا و آتش)

صیقلی، پاک و پاکیزه

ترکیب دو اسم محمد و امید ( ستوده و آرزو )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید