الوان

رنگ‌ها، نوع‌ها، رنگارنگ، رنگين

جنسیت اسم الوان

دختر

الوان به انگلیسی

alvan

تعداد الوان ها در ایران

1,952

تلفظ الوان به فارسی

اَلوان

ریشه اسم الوان

عربی

تلفظ الوان به انگلیسی

/alvān/

رنگ اسم الوان

آبی

ابجد اسم الوان

88

ابجد وسیط اسم الوان

16

ابجد صغیر اسم الوان

16

درباره نام الوان

الوان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم الوان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم الوان که در انگلیسی به صورت alvan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,952 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم الوان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم الوان و معنی اسم الوان

ریشه اسم الوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم الوان عربی می باشد و تلفظ الوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَلوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /alvān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم الوان در فرهنگ فارسی معین:
جِ لون، رنگ ها.

معنی اسم الوان در فرهنگ فارسی:
۱. رنگها ۲. نوعها، قسمها ۳. رنگارنگ، رنگین

معنی اسم الوان در ثبت احوال

۱- رنگ‌ها، نوع‌ها، رنگارنگ، رنگين؛ ۲- (در قديم) گوناگون، گونه‌گون؛ ۳- (در قديم) اقسام، انواع؛ ۴-(اَعلام) نام شهری در شهرستان شوش در استان خوزستان.

حروف ابجد و طالع بینی نام الوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الوان عدد " 88 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم الوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام مادر عمار یاسر که از اصحاب پیامبر (ص) بود و اولين زن شهيد در صدر اسلام

دارای جد و نیای باشکوه، اصیل

نو، تازه

سلاخ شتر، آسان، راحت،متمایل به سوی چپ

دارنده ی شکوه و جلال، فرهور

ترکیب دو اسم محمد و فرحان (ستوده و شاد)

بنده خداوند مهربان، بنده‌ی نیکویی کننده

مهربانی، بخشودن، بخشش مخصوص خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید