المیرا

فدایی ایل

جنسیت اسم المیرا

دختر

المیرا به انگلیسی

elmira

تعداد المیرا ها در ایران

84,255

تلفظ المیرا به فارسی

الميرا

ریشه اسم المیرا

ترکی , فارسی

تلفظ المیرا به انگلیسی

/elmirā/

رنگ اسم المیرا

زرد

ابجد اسم المیرا

282

ابجد وسیط اسم المیرا

30

ابجد صغیر اسم المیرا

12

درباره نام المیرا

المیرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم المیرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم المیرا که در انگلیسی به صورت elmira نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 84,255 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم المیرا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم المیرا و معنی اسم المیرا

ریشه اسم المیرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم المیرا ترکی , فارسی می باشد و تلفظ المیرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " الميرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elmirā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم المیرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم المیرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم المیرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم المیرا در لغت‌نامه دهخدا :
المیرا شهری است در ایالت نیویورک از ایالات متحده ٔ آمریکا که در شمال آپالاش قرار دارد. سکنه ٔ آن ۴۹۷۰۰ تن است .

معنی اسم المیرا در واژه‌نامه آزاد :
اسم دخترانه‌ی ترکی است.ال به معنای ایل والمیرا به معنای قربانی شونده. همیشه زنده.

معنی اسم المیرا در ثبت احوال

(ال = ايل + ميرا) (به مجاز) فدائي ايل.

حروف ابجد و طالع بینی نام المیرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم المیرا عدد " 282 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم المیرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم المیرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم المیرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم المیرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آراينده‌ي ماه، زيب و زينت ماه

جامه در سر كشيده، سوره‌ی هفتاد و چهام از قرآن كريم

منسوب به آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

ساکنان آسمان، ملائکه، فرشتگان

ترکیب دو اسم یاسمن و زهرا (نام گلی خوشبو و روشن تر)

برتر، بالاتر، بلندتر، نامی از نام‌های خداي تعالی، سوره‌ی هشتاد و هفتم از قرآن كريم

مايه‌ي افتخار جهان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید