اللهیار

آن که خداوند یار ویاور اوست

جنسیت اسم اللهیار

پسر

اللهیار به انگلیسی

allah yar

تعداد اللهیار ها در ایران

35,577

تلفظ اللهیار به فارسی

الله‌يار

ریشه اسم اللهیار

فارسی , عربی

تلفظ اللهیار به انگلیسی

/allāh yār/

رنگ اسم اللهیار

قرمز

ابجد اسم اللهیار

277

ابجد وسیط اسم اللهیار

37

ابجد صغیر اسم اللهیار

16

درباره نام اللهیار

اللهیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اللهیار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اللهیار که در انگلیسی به صورت allah yar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 35,577 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اللهیار

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم اللهیار و معنی اسم اللهیار

ریشه اسم اللهیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم اللهیار فارسی , عربی می باشد و تلفظ اللهیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " الله‌يار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /allāh yār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اللهیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اللهیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اللهیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اللهیار در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دوست خدا.
۲. کسی که خدا یار و مددکار اوست.

معنی اسم اللهیار در لغت نامه دهخدا:
یعنی دوست خدا. نامی از نامهای مردان.

اسم اللهیار در فرهنگ فارسی:
دهی است از دهستان گل فریز بخش خوسف شهرستان بیرجند .

معنی اسم اللهیار در ثبت احوال

دوست خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام اللهیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اللهیار عدد " 277 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اللهیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم اللهیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اللهیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اللهیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگی، جلال، شوکت

محبت، علاقه

زن سرخ روی

ترکیب دو اسم محمد و حکیم (ستوده و دانشمند)

شمشیر برنده و تیز

(به مجاز) زیبارو و خوشبو

منسوب به گیل، نام طایفه ای در گیلان

میوه ای خوراکی با دانه های قرمز یا سفید فراوان و مزه ترش یا شیرین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید