الشن

شادی بخش ایل، مایه شادی طایفه، حاکم، رهبر

جنسیت اسم الشن

پسر

الشن به انگلیسی

elshan

تعداد الشن ها در ایران

5,298

تلفظ الشن به فارسی

اِلشن

ریشه اسم الشن

ترکی

تلفظ الشن به انگلیسی

/elšan/

رنگ اسم الشن

قرمز

ابجد اسم الشن

381

ابجد وسیط اسم الشن

9

ابجد صغیر اسم الشن

12

درباره نام الشن

الشن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم الشن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم الشن، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 5,298 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم الشن

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم الشن و معنی اسم الشن

ریشه اسم الشن

همانطور که گفتیم ریشه اسم الشن ترکی می باشد و تلفظ الشن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِلشن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elšan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الشن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الشن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الشن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم الشن در فرهنگ فارسی :
یا الوسن یا اولوسن . نوعی از عکرش بفارسی ازدشت و بهندی برمون گویند.

معنی اسم الشن در لغت نامه دهخدا :
اولوسن . نوعی از عکرش (گیاهی ترش که در بن خرمابن میروید و آن را میکشد یا گیاه مرغ یا نوعی از کنگر) به فارسی ازدشت به هندی برمون گویند. گیاهی است خشن مانند چوب، و برگهای آن در طرف ریشه گرد است و در میان آنها دانه ای چون ترمس در داخل دو غشاء سیاه و سرخ قرار دارد.

معنی اسم الشن در ثبت احوال

شادي ايل، حاكم، رهبر، حكمران يك منطقه.

حروف ابجد و طالع بینی نام الشن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الشن عدد " 381 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الشن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم الشن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الشن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الشن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عنبر سیاه، مادر کوروش پادشاه هخامنشی

کودک نورُسته، درخت یا درختچه نورس که تازه نشانده شده است

آن که خداوند یار ویاور اوست

نوعی باز سفید رنگ و شکاری

سیاوش

شاد کردن

ترکیب دو اسم محمد و جلال (ستوده و شکوه)

ترکیب دو اسم علی و سینا (بلندقدر و سوراخ کننده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید