السا

مثل ایل، همانند ایل، بخشنده، دختر نجیب و پاکدامن

جنسیت اسم السا

دختر

السا به انگلیسی

elsa

تعداد السا ها در ایران

34,431

تلفظ السا به فارسی

اِلسا

ریشه اسم السا

ترکی , فارسی

تلفظ السا به انگلیسی

/elsā/

رنگ اسم السا

نیلی

ابجد اسم السا

92

ابجد وسیط اسم السا

8

ابجد صغیر اسم السا

11

درباره نام السا

السا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم السا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم السا، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 34,431 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم السا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم السا و معنی اسم السا

ریشه اسم السا

همانطور که گفتیم ریشه اسم السا ترکی , فارسی می باشد و تلفظ السا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِلسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم السا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم السا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم السا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

السا در زبان آلمانی به معنی دختر نجیب و پاکدامن؛ در زبان انگلیسی به معنی بخشنده و سخاوتمند؛ در زبان عبری و یونانی قسم خدا و در زبان فارسی به معنی نان خواه، دانه‌ای خوشبو که بر روی خمیر نان می‌پاشند و مفید برای درمان نیش عقرب

معنی اسم السا در ثبت احوال

(ترکی ـ فارسی) (ال= ایل+ سا (پسوند شباهت)) مثل ایل، همانند ایل.

حروف ابجد و طالع بینی نام السا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم السا عدد " 92 " و ابجد وسیط " 8 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم السا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم السا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم السا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم السا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زاده ی گل

بنده‌ی هدایت شده، بنده‌ی حضرت مهدی (عج)

ترکیب دو اسم محمد و حجت (ستوده و پیشوا)

افنخار کننده به نیکی، عشوه گری

باد تند و شدید، تندباد

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

ترکیب دو اسم علی و رضا (بلند مرتبه و خشنود)

تکه گل، قطعه گل، زیبا و باطراوت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید