السانا

مثل ایل، مثل مردم ایل و شهر و ولایت، چون خویشان، اصیل، خانواده‌دار

جنسیت اسم السانا

دختر

السانا به انگلیسی

elsana

تعداد السانا ها در ایران

4,848

تلفظ السانا به فارسی

اِلسانا

ریشه اسم السانا

ترکی , فارسی

تلفظ السانا به انگلیسی

/elsānā/

رنگ اسم السانا

زرد

ابجد اسم السانا

143

ابجد وسیط اسم السانا

11

ابجد صغیر اسم السانا

17

درباره نام السانا

السانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم السانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم السانا که در انگلیسی به صورت elsana نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,848 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم السانا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم السانا و معنی اسم السانا

ریشه اسم السانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم السانا ترکی , فارسی می باشد و تلفظ السانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِلسانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elsānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم السانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم السانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم السانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مثل ایل، مثل مردم ایل و شهر و ولایت، چون خویشان، اصیل، خانواده‌دار

معنی اسم السانا در ثبت احوال

(تركي ـ فارسي) [ال = آل، شهر و ولايت، خويشي + سان (پسوند شباهت) + ا (الف اسم ساز)]، مثل ايل، مثل مردم ايل و شهر و ولايت، چون خويشان.

حروف ابجد و طالع بینی نام السانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم السانا عدد " 143 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم السانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم السانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم السانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم السانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مقدس، پاک، راست گفتار، درست کردار

محافظ و نگهبان سرزمین و میهن، یار حضرت مهدی (عج)

دارای زیبایی، جذابیت و توانایی جلب عشق و علاقه ی دیگران، معشوق

حالت استواري و سنگيني در رفتار

محبوب، نام یکی از پیامبران

منسوب به اشک، نام مؤسس سلسله اشكانيان

ترکیب دو اسم امیر و احسان (فرمانروا و بخشش)

ترکیب دو اسم محمد و اقبال ( ستوده و خوشبختی )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید