الدوز

اولدوز، ستاره

جنسیت اسم الدوز

دختر

الدوز به انگلیسی

oldoz

تعداد الدوز ها در ایران

678

تلفظ الدوز به فارسی

الدوز

ریشه اسم الدوز

ترکی

تلفظ الدوز به انگلیسی

/oldoz/

رنگ اسم الدوز

نارنجی

ابجد اسم الدوز

48

ابجد وسیط اسم الدوز

24

ابجد صغیر اسم الدوز

21

درباره نام الدوز

الدوز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم الدوز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم الدوز که در انگلیسی به صورت oldoz نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 678 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم الدوز

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم الدوز و معنی اسم الدوز

ریشه اسم الدوز

همانطور که گفتیم ریشه اسم الدوز ترکی می باشد و تلفظ الدوز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " الدوز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /oldoz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الدوز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الدوز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الدوز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

=اولدوز
اولدوز: ستاره

معنی اسم الدوز در ثبت احوال

(= اولدوز)، اولدوز.

حروف ابجد و طالع بینی نام الدوز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الدوز عدد " 48 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الدوز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم الدوز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الدوز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الدوز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاکیزه، پاک، برگزیده، لقب امام دهم شیعیان

داراي ناز و غمزه و كرشمه‌ي خوب، خوش و موزون

باد ملایم و خنک، بوی خوش

پرنده، نوعی ریسمان

دادگر، بانوی باانصاف

مونث مومن، زنی که بخدا و رسول ایمان دارد

منسوب به نيل، رنگ آبی سير، لاجوردی

نوا، آهنگ، نغمه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید