الحان

آوازهای خوش

جنسیت اسم الحان

دختر

الحان به انگلیسی

alhan

تعداد الحان ها در ایران

426

تلفظ الحان به فارسی

اَلحان

ریشه اسم الحان

عربی

تلفظ الحان به انگلیسی

/alhān/

رنگ اسم الحان

بنفش

ابجد اسم الحان

90

ابجد وسیط اسم الحان

18

ابجد صغیر اسم الحان

18

درباره نام الحان

الحان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم الحان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم الحان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 426 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم الحان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم الحان و معنی اسم الحان

ریشه اسم الحان

همانطور که گفتیم ریشه اسم الحان عربی می باشد و تلفظ الحان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَلحان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /alhān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الحان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الحان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الحان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آهنگ، آوازهای خوش، نغمه های دلکش، صدای موزون و خوش آیند

معنی اسم الحان در ثبت احوال

(جمع لحن)، ۱- آوازها، آهنگ‌ها، آوازهاي خوش، نغمه‌هاي دلكش؛ ۲- صداهاي موزون و خوشايندي كه انسان يا بعضي پرندگان يا آلات موسيقي توليد مي‌كنند.

حروف ابجد و طالع بینی نام الحان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الحان عدد " 90 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الحان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم الحان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الحان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الحان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبارويی كه دارای ناز است

دارای نشان زیبایی، زیبا

آزاده، آزادگی

ترکیب دو اسم علی و پارسا (بلندقدر و دانشمند)

ترکیب دو اسم محمد و آیدین (ستوده و نورانی)

منسوب به احسان، بخشش، خوبی، نیکی

ترکیب دو اسم محمد و ذاکر ( ستوده و یادکننده )

بزرگان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید