افنان

شاخه‌های درخت، شاخسار

جنسیت اسم افنان

دختر

افنان به انگلیسی

afnan

تعداد افنان ها در ایران

636

تلفظ افنان به فارسی

اَفنان

ریشه اسم افنان

عربی

تلفظ افنان به انگلیسی

/afnān/

رنگ اسم افنان

طلایی

ابجد اسم افنان

182

ابجد وسیط اسم افنان

14

ابجد صغیر اسم افنان

20

درباره نام افنان

افنان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم افنان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم افنان که در انگلیسی به صورت afnan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 636 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم افنان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم افنان و معنی اسم افنان

ریشه اسم افنان

همانطور که گفتیم ریشه اسم افنان عربی می باشد و تلفظ افنان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَفنان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /afnān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم افنان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم افنان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم افنان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم افنان در لغت نامه دهخدا:
ج ِ فَنَن، بمعنی شاخ درخت، شاخهای درخت، شاخسار، شاخه ها

معنی اسم افنان در ثبت احوال

(در قديم) شاخ درخت، شاخه‌هاي درخت، شاخسار، شاخه‌ها.

حروف ابجد و طالع بینی نام افنان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم افنان عدد " 182 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم افنان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم افنان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم افنان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم افنان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و سلیم (ستوده و سالم)

سخاوت، جوانمردی

ترکیب دو اسم غلام و محمد (ارادتمند و ستوده)

گندم‌گون، امید و آرزو

ترکیب دو اسم نازنین و فاطمه (بسيار دوست داشتني و رانده شده از آتش)

ترکیب دو اسم امیر و سعید (پادشاه و سعادتمند)

دارنده‌ی مقام و مرتبه‌ی مهم، عزيز، گرامی، محترم، اصيل

فرزند، نام دو تن از خلفای اموی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید