افروز

افروختن، افروزنده، روشن کننده، تابنده، سوزاننده

جنسیت اسم افروز

دختر

افروز به انگلیسی

afruz

تعداد افروز ها در ایران

70,146

تلفظ افروز به فارسی

افروز

ریشه اسم افروز

فارسی

تلفظ افروز به انگلیسی

/afruz/

رنگ اسم افروز

قرمز

ابجد اسم افروز

294

ابجد وسیط اسم افروز

30

ابجد صغیر اسم افروز

24

درباره نام افروز

افروز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم افروز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم افروز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 70,146 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم افروز

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم افروز و معنی اسم افروز

ریشه اسم افروز

همانطور که گفتیم ریشه اسم افروز فارسی می باشد و تلفظ افروز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " افروز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /afruz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم افروز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم افروز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم افروز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم افروز در فرهنگ فارسی عمید :
۱. = افروختن
۲. افروزنده (در ترکیب با کلمۀ دیگر): آتش‌افروز، انجمن‌افروز، بستان‌افروز، جهان‌افروز، دل‌افروز، عالم‌افروز.

معنی اسم افروز در فرهنگ فارسی معین :
در کلمات مر کب به معنی افروزنده آید: آتش افروز، جهان افروز، دل - افروز.

معنی اسم افروز در ثبت احوال

افروختن، افروزنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام افروز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم افروز عدد " 294 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم افروز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم افروز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم افروز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم افروز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و صبور (ستوده و صبر کننده)

محافظ یا نگهبان مهربانی و محبت، شخصِ مهربان

والایی، بزرگواری، بلندی

نام نوعی گل سرخ رنگ

بی عیب و نقص، (به مجاز) فاضل و دانا

آشکار، روشن، آشکار کننده

صخره

دختر خورشید، زاییده خورشید، آفريده‌ی درخشان، دختر زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید