افرا

(به‌مجاز) خوش قامت و زیبا، كلمه تحسين به معنی آفرين، مرحبا، نام نوعی درخت

جنسیت اسم افرا

دختر

افرا به انگلیسی

afra

تعداد افرا ها در ایران

4,118

تلفظ افرا به فارسی

اََفرا

ریشه اسم افرا

فارسی

تلفظ افرا به انگلیسی

/afrā/

رنگ اسم افرا

صورتی

ابجد اسم افرا

282

ابجد وسیط اسم افرا

18

ابجد صغیر اسم افرا

12

درباره نام افرا

افرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم افرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم افرا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,118 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم افرا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم افرا و معنی اسم افرا

ریشه اسم افرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم افرا فارسی می باشد و تلفظ افرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اََفرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /afrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم افرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم افرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم افرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(به مجاز) زیبا و خوش‌قامت، تحسین کردن، ستایش کردن.

معنی اسم افرا در لغت‌نامه دهخدا:
کلمه‌ی تحسین یعنی آفرین، مرحبا.

معنی اسم افرا در فرهنگ معین: درختی با برگ‌هایی مانند پنجه انسان.

معنی اسم افرا در فرهنگ فارسی عمید: درختی شبیه درخت چنار، پرشاخ و برگ و سایه افکن با برگ‌های پنجه‌ای و دارای بریدگی بسیار که بلندیش تا ۲۰ متر می‌رسد و چوب آن در مبل سازی به کار می‌رود.

معنی اسم افرا در ثبت احوال

(در گياهي) ۱- درختي از تيره‌ي افراها، اسپندان، اسفندان، بوسياه؛ ۲- كلمه تحسين به معني آفرين، مرحبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام افرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم افرا عدد " 282 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم افرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم افرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم افرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم افرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و مسیحا (ستوده و لقب حضرت عیسی)

خلق شدن

تک، تنها و یگانه، یکتا، بی‌نظیر

ترکیب دو اسم امیر و سبحان (پادشاه و پاک)

ترکیب دو اسم امیر و کسرا (فرمانروا و خسرو)

گردن نهادن، تسلیم شدن، فرمان بردن

جاه و جلال، شکوه، عظمت

نام کوهی در حجاز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید