اعلا

برتر، بالاتر، بلندتر، نامی از نام‌های خداي تعالی، سوره‌ی هشتاد و هفتم از قرآن كريم

جنسیت اسم اعلا

پسر

اعلا به انگلیسی

aela

تعداد اعلا ها در ایران

776

تلفظ اعلا به فارسی

اَعلا

ریشه اسم اعلا

عربی

تلفظ اعلا به انگلیسی

/aelā/

رنگ اسم اعلا

زرد

ابجد اسم اعلا

102

ابجد وسیط اسم اعلا

18

ابجد صغیر اسم اعلا

12

درباره نام اعلا

اعلا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اعلا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اعلا که در انگلیسی به صورت aela نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 776 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اعلا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم اعلا و معنی اسم اعلا

ریشه اسم اعلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم اعلا عربی می باشد و تلفظ اعلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَعلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aelā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اعلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اعلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اعلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اعلا در لغت‌نامه دهخدا:
بلند و نفیس و برگزیده از هر چیزی و بالای هر چیزی

معنی اسم اعلا در فرهنگ فارسی:
بلند کردن، بر کشیدن، بر آوردن، افراشتن

معنی اسم اعلا در فرهنگ فارسی عمید:
بلند گردانیدن، بالا بردن. بر جای بلند برآمدن.

معنی اسم اعلا در ثبت احوال

۱- برتر، بالاتر، بلندتر، برگزيده از هر چيز؛ ۲-نامي از نام‌هاي خداي تعالي يعني برتر مطلق؛ ۳- (اَعلام) سوره‌ي هشتاد و هفتم از قرآن كريم داراي نوزده آيه.

حروف ابجد و طالع بینی نام اعلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اعلا عدد " 102 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اعلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اعلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اعلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اعلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرشته‌رو، زيبا مثل پری، (به مجاز) زيباروی

پیروز، حمایت شده از سوی خداوند

پیروز، حمایت شده از سوی خداوند

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

ترکیب دو اسم محمد و فرزاد (ستوده و با جلال)

درخشان، تابان، در اصل اسم مذکر عربی است

پسر آریایی

زن فراخ چشم، زن زیبا چشم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید