اعظم

بزرگ‌تر، بزرگوارتر، از صفات خدوند

جنسیت اسم اعظم

دختر

اعظم به انگلیسی

aezam

تعداد اعظم ها در ایران

649,668

تلفظ اعظم به فارسی

اَعظم

ریشه اسم اعظم

عربی

تلفظ اعظم به انگلیسی

/aezam/

رنگ اسم اعظم

صورتی

ابجد اسم اعظم

1011

ابجد وسیط اسم اعظم

15

ابجد صغیر اسم اعظم

12

درباره نام اعظم

اعظم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اعظم دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اعظم که در انگلیسی به صورت aezam نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 649,668 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اعظم

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم اعظم و معنی اسم اعظم

ریشه اسم اعظم

همانطور که گفتیم ریشه اسم اعظم عربی می باشد و تلفظ اعظم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَعظم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aezam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اعظم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اعظم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اعظم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اعظم در لغت‌نامه دهخدا :
بزرگ یا بزرگ‌تر. بزرگوارتر. سترگ‌تر. عظیم‌تر. کلانتر. از القاب سلاطین و پادشاهان که بعد از کلمه ٔ «سلطان» یا «شاهنشاه» بر سکه‌ها نقش می‌کردند.

< strong>معنی اسم اعظم در فرهنگ معین :
بزرگ‌تر، بزرگوارتر. درشت‌تر.

معنی اسم اعظم در ثبت احوال

۱- بزرگ، بزرگتر، بزرگترين، بزرگوار، بزرگوارتر؛ ۲- از صفات خدوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام اعظم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اعظم عدد " 1011 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اعظم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم اعظم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اعظم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اعظم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر پادشاه هند و همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

آرین، آریایی، ایرانی

گران‌مایه، قیمتی، ارجمند، گرامی، دختر حسن ابن زيد از خاندان گرامی امام حسن مجتبی (ع)

ترکیبی از دو اسم احمد و علی (ستوده‌تر و بلندقدر)

باد خنک و سرد اول صبح، سپیدی صبح که افق را فرا می‌گیرد

آب تندی که از قله کوه جاری میشود

کامیاب، نیک‌بخت، خوش‌گذران

تخلص شعري علي اسفندياري (نيما يوشيج)، عادل، نامور، نیمه ماه، کوچک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید