اعتماد

تکیه کردن، پشت گرمی

جنسیت اسم اعتماد

پسر

اعتماد به انگلیسی

eetemad

تعداد اعتماد ها در ایران

1,522

تلفظ اعتماد به فارسی

اِعتماد

ریشه اسم اعتماد

عربی

تلفظ اعتماد به انگلیسی

/eetemād/

رنگ اسم اعتماد

قرمز

ابجد اسم اعتماد

516

ابجد وسیط اسم اعتماد

24

ابجد صغیر اسم اعتماد

21

درباره نام اعتماد

اعتماد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اعتماد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اعتماد که در انگلیسی به صورت eetemad نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,522 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اعتماد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم اعتماد و معنی اسم اعتماد

ریشه اسم اعتماد

همانطور که گفتیم ریشه اسم اعتماد عربی می باشد و تلفظ اعتماد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِعتماد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /eetemād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اعتماد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اعتماد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اعتماد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اعتماد در فرهنگ فارسی:
تکیه کردن، متکی شدن بکسی و کاری رابی گمان سپردن، واگذاشتن کار به کسی

معنی اسم اعتماد در فرهنگ معین:
۱. تکیه کردن ۲. برگزیدن ۳. کاری را به کسی واگذاشتن ۴. اطمینان

معنی اسم اعتماد در فرهنگ فارسی عمید:
۱. تکیه کردن، پشت گرمی، وثوق.
۲. متکی شدن به کسی و کاری را به او سپردن، واگذاشتن کار به کسی.

معنی اسم اعتماد در ثبت احوال

1- باور داشتن و صحيح دانستنِ چيزي يا كسي؛ 2- پشتگرمي؛ 3- عقيده و نظر، ايمان به حقانيت دين اسلام.

حروف ابجد و طالع بینی نام اعتماد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اعتماد عدد " 516 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اعتماد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اعتماد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اعتماد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اعتماد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زمينی كه در آن لاله‌ی فراوان روييده باشد، (به مجاز) چهره‌ی سرخ و لطيف

(به مجاز) زيباروی ماه مانند

محور آیین و کشش

منسوب به آدین، دارای زیور، زینت و آرایش، (به مجاز) زیبا

آن که با ناز و تکبر راه می رود، عشوه کنان

یگانه در دین، بی نظیر در دین داری و دین ورزی

زیبایی سپیده دم، (به مجاز) زیبا

جام شراب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید