اصیلا

منسوب به اصیل، نجیب، پاک نژاد

جنسیت اسم اصیلا

دختر

اصیلا به انگلیسی

asila

تعداد اصیلا ها در ایران

1,230

تلفظ اصیلا به فارسی

اَصيلا

ریشه اسم اصیلا

فارسی , عربی

تلفظ اصیلا به انگلیسی

/asilā/

رنگ اسم اصیلا

نارنجی

ابجد اسم اصیلا

132

ابجد وسیط اسم اصیلا

24

ابجد صغیر اسم اصیلا

6

درباره نام اصیلا

اصیلا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اصیلا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اصیلا که در انگلیسی به صورت asila نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,230 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اصیلا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم اصیلا و معنی اسم اصیلا

ریشه اسم اصیلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم اصیلا فارسی , عربی می باشد و تلفظ اصیلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَصيلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /asilā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اصیلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اصیلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اصیلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اصیل + ا، منسوب به اصیل
اصیل: دارای نژاد خوب، به دور از تحریف و تغییر، شریف، نجیب

معنی اسم اصیلا در ثبت احوال

(اصيل + ا (پسوند نسبت))، منسوب به اصيل؛ ( اصيل).

حروف ابجد و طالع بینی نام اصیلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اصیلا عدد " 132 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اصیلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اصیلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اصیلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اصیلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و یوسف (پادشاه و خواهد افزود)

خوب، نیکو، صاحب جمال، نام امام سوم شیعیان

آشکار و هویدا

استوار و پابرجا، از دلاوران ایرانی نام برادر مازیار فرمانروای طبرستان

شادمانی و خوشبختی

حیله، تزویر، کلمات جادوگران، جادو، جاذبه

شادمان و باشکوه، نام روح و عقلِ كره‌ مرّيخ

شاب، ظریف، خوب، نیک، دلاور، جوان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید