اصلان

شیر بیشه، (به مجاز) دلیر و شجاع

جنسیت اسم اصلان

پسر

اصلان به انگلیسی

aslan

تعداد اصلان ها در ایران

15,026

تلفظ اصلان به فارسی

اَصلان

ریشه اسم اصلان

ترکی

تلفظ اصلان به انگلیسی

/aslān/

رنگ اسم اصلان

سبز

ابجد اسم اصلان

172

ابجد وسیط اسم اصلان

16

ابجد صغیر اسم اصلان

10

درباره نام اصلان

اصلان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اصلان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اصلان که در انگلیسی به صورت aslan نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 15,026 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اصلان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم اصلان و معنی اسم اصلان

ریشه اسم اصلان

همانطور که گفتیم ریشه اسم اصلان ترکی می باشد و تلفظ اصلان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَصلان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aslān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اصلان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اصلان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اصلان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اصلان در فرهنگ معین:
۱. شیر بیشه ۲. نامی از نام های مردان.

معنی اسم اصلان در فرهنگ فارسی عمید:
شیر درنده

معنی اسم اصلان در فرهنگ فارسی:
ارسلان، شیر، شیردرنده، ازنامهای مردان، جمع اصیل.
۱. شیر بیشه ۲. نامی از نامهای ترکی .

معنی اسم اصلان در ثبت احوال

(= اسلان) شير، شير بيشه.

حروف ابجد و طالع بینی نام اصلان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اصلان عدد " 172 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اصلان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اصلان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اصلان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اصلان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرزوها، امیدها، منی، مقاصد

بندگان خداوند

ترکیب دو اسم محمد و ذاکر ( ستوده و یادکننده )

ترکیب دو اسم فاطمه و بهار (رانده شده از آتش و دوره شادابی هر چیزی)

بزرگوارتر، با شرف تر

نام نوعی گل، نسترن

صبور و بردبار

جوانه گل، غنچه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید