اصغر

کوچک تر، خردتر

جنسیت اسم اصغر

پسر

اصغر به انگلیسی

asghar

تعداد اصغر ها در ایران

655,848

تلفظ اصغر به فارسی

اصغر

ریشه اسم اصغر

عربی

تلفظ اصغر به انگلیسی

/asqar/

رنگ اسم اصغر

نارنجی

ابجد اسم اصغر

1291

ابجد وسیط اسم اصغر

19

ابجد صغیر اسم اصغر

4

درباره نام اصغر

اصغر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اصغر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اصغر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 655,848 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اصغر

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم اصغر و معنی اسم اصغر

ریشه اسم اصغر

همانطور که گفتیم ریشه اسم اصغر عربی می باشد و تلفظ اصغر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اصغر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /asqar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اصغر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اصغر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اصغر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اصغر در لغت‌نامه دهخدا :
خردتر. مؤنث : صُغْری، کوچکتر. کهتر. کهین. صغیرتر. حقیرتر. مقابل اکبر.
< br/>معنی اسم اصغر در فرهنگ فارسی :
صغیرتر، کوچکتر، خردتر، مونث آن صغری.

معنی اسم اصغر در فرهنگ معین :
خردتر، کوچکتر.

معنی اسم اصغر در ثبت احوال

كوچكتر، خردتر، كِهتر.
[اين نام به اعتبار نام حضرت علي اصغر(ع) فرزند كوچك امام حسين(ع) شرف و رواج دارد].

حروف ابجد و طالع بینی نام اصغر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اصغر عدد " 1291 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 4 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اصغر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم اصغر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اصغر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اصغر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

كسي كه در جايي اقامت طولانی داشته باشد،

آن‌كه با خير انديشی و نيكوكاری به مردم كمك می‌كند و مشكلات آنها را برطرف می‌سازد

منسوب به پارمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

روشن کننده ی دنیا، فروزنده ی دنیا

امید، آرزو

مانند آریایی، نجیب‌زاده آریایی، رنگین کمان

مهمان

استوار، جاویدان، از نام های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران