اشواق

شوق ها، آرزومندی ها

جنسیت اسم اشواق

دختر

اشواق به انگلیسی

ashvagh

تعداد اشواق ها در ایران

1,050

تلفظ اشواق به فارسی

اَشواق

ریشه اسم اشواق

عربی

تلفظ اشواق به انگلیسی

/ašvāq/

رنگ اسم اشواق

نیلی

ابجد اسم اشواق

408

ابجد وسیط اسم اشواق

12

ابجد صغیر اسم اشواق

12

درباره نام اشواق

اشواق یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اشواق دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اشواق که در انگلیسی به صورت ashvagh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,050 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اشواق

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم اشواق و معنی اسم اشواق

ریشه اسم اشواق

همانطور که گفتیم ریشه اسم اشواق عربی می باشد و تلفظ اشواق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَشواق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ašvāq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اشواق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اشواق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اشواق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اشواق در فرهنگ فارسی معین:
جِ شوق، آرزو، آرزومندی ها.

معنی اسم اشواق در ثبت احوال

(جمع شَوق) (در قدیم) شوق ها، آرزومندی ها.

حروف ابجد و طالع بینی نام اشواق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اشواق عدد " 408 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اشواق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اشواق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اشواق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اشواق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنایی، روشن

هاله‌ی ماه

مهربان، دلسوز

باد جنوب، باد سرد

بنده‌ی خدا

ترکیب دو اسم حبیب و الله (دوست و خدا)

مقدس

فلزی سفید رنگ و گران بها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید