اسوه

پيشوا‌، رهبر، مقتدا

جنسیت اسم اسوه

دختر

اسوه به انگلیسی

osveh

تعداد اسوه ها در ایران

1,119

تلفظ اسوه به فارسی

اسوه

ریشه اسم اسوه

عربی

تلفظ اسوه به انگلیسی

/osveh/

رنگ اسم اسوه

آبی

ابجد اسم اسوه

72

ابجد وسیط اسم اسوه

12

ابجد صغیر اسم اسوه

18

درباره نام اسوه

اسوه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اسوه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اسوه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,119 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اسوه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم اسوه و معنی اسم اسوه

ریشه اسم اسوه

همانطور که گفتیم ریشه اسم اسوه عربی می باشد و تلفظ اسوه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اسوه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /osveh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اسوه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اسوه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اسوه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اسوه در لغت نامه دهخدا :
پیشوا، مقتدا، قدوه، پیش رو، خصلتی که شخص بدان لایق مقتدائی و پیشوائی گردد.


معنی اسم اسوه در فرهنگ فارسی :
قدوه، مقتدا، پیشوا، پیشرو، و آنچه که به آن کسی را تسلی دهند.


معنی اسم اسوه در ثبت احوال

1- پيشوا‌، رهبر، مقتدا، خصلتي كه شخص بدان لايق مقتدايي گردد؛ 2- از واژه‌هاي قرآني.

حروف ابجد و طالع بینی نام اسوه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اسوه عدد " 72 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اسوه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اسوه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اسوه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اسوه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و کیان (ستوده و پادشاهان)

جای بالا در مجلس، حاکم، فرمانروا

ترکیب دو اسم محمد و صالح (ستوده و نیکوکار)

نام شهری که زیبارویان آن معروف بوده اند

ایرانی جاوید، آریایی

زیبا، نام پرنده‌ای از خانواده باز شکاری

بزرگوار، از اسامی خداوند

محور آیین و کشش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید