اسنا

بلندتر، عالی‌تر

جنسیت اسم اسنا

دختر

اسنا به انگلیسی

asna

تعداد اسنا ها در ایران

4,278

تلفظ اسنا به فارسی

اَسنا

ریشه اسم اسنا

عربی

تلفظ اسنا به انگلیسی

/asnā/

رنگ اسم اسنا

صورتی

ابجد اسم اسنا

112

ابجد وسیط اسم اسنا

4

ابجد صغیر اسم اسنا

13

درباره نام اسنا

اسنا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اسنا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اسنا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,278 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اسنا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم اسنا و معنی اسم اسنا

ریشه اسم اسنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم اسنا عربی می باشد و تلفظ اسنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَسنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /asnā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اسنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اسنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اسنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ارفع، بلندتر، عالی‌تر، بزرگوار کردن، بلند مرتبه کردن.

معنی اسم اسنا در ثبت احوال

ارفع، بلندتر، عالي‌تر.

حروف ابجد و طالع بینی نام اسنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اسنا عدد " 112 " و ابجد وسیط " 4 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اسنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اسنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اسنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اسنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخشان، روشن و تابان، درخشنده

ماه طلایی، ماه زرین

ترکیب دو اسم محمد و مبین (ستوده و آشکارکننده)

دارای شرف، ارجمند، بزرگوار، دارای ارزش و اعتبار، ارزشمند

زيباروي با طراوت كه داراي اندام ظريف مثل پري است.

مونث مومن، زنی که بخدا و رسول ایمان دارد

چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

جنگجو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید