اسما

جمع اسم

جنسیت اسم اسما

دختر

اسما به انگلیسی

asma

تعداد اسما ها در ایران

160,818

تلفظ اسما به فارسی

اَسما

ریشه اسم اسما

عربی

تلفظ اسما به انگلیسی

/asmā/

رنگ اسم اسما

بنفش

ابجد اسم اسما

102

ابجد وسیط اسم اسما

6

ابجد صغیر اسم اسما

12

درباره نام اسما

اسما یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اسما دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اسما که در انگلیسی به صورت asma نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 160,818 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اسما

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم اسما و معنی اسم اسما

ریشه اسم اسما

همانطور که گفتیم ریشه اسم اسما عربی می باشد و تلفظ اسما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَسما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /asmā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اسما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اسما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اسما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اسما در فرهنگ فارسی عمید :
اسم.

معنی اسم اسما در فرهنگ فارسی :
از لحاظ اسم، از جهت نام، بنام.

معنی اسم اسما در لغت‌نامه دهخدا :
مخفف اسماء عربی.

اسما لفظ دارای معنای مستقلِ بدون دلالت بر زمان است. اسما، جمع اسم و از اقسام لفظ مفرد است و آن، لفظی است که دارای معنای مستقل می‌باشد و به حسب وضع بر زمان دلالت نمی‌کند.

معنی اسم اسما در ثبت احوال

۱- نام‌ها، اسامي؛ ۲- معارف، حقايق؛ ۳- (در تفسير قرآن) و (در تصوف) به معناي معارف، حقايق و علوم آمده است؛ ۳- (اَعلام) ۱) نام همسر پیامبر اسلام (ص)؛ ۲) نام دختر امام موسي كاظم (ع)؛ ۳) نام همسر حضرت علي (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام اسما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اسما عدد " 102 " و ابجد وسیط " 6 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اسما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم اسما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اسما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اسما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخشان، تابان

زینت، آرایش، پیرایه

افنخار کننده به نیکی، عشوه گری

ترکیب دو اسم عطا و محمد ( بخشش و ستوده )

خوش صورت، زیبا

افتاده، متواضع

مهربانی، لطف

شادمانی، شادی، خوش و خرم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران