اسلام

گردن نهادن، تسلیم شدن، فرمان بردن

جنسیت اسم اسلام

پسر

اسلام به انگلیسی

eslam

تعداد اسلام ها در ایران

80,490

تلفظ اسلام به فارسی

اِسلام

ریشه اسم اسلام

عربی

تلفظ اسلام به انگلیسی

/eslām/

رنگ اسم اسلام

قرمز

ابجد اسم اسلام

132

ابجد وسیط اسم اسلام

12

ابجد صغیر اسم اسلام

15

درباره نام اسلام

اسلام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اسلام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اسلام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 80,490 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اسلام

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم اسلام و معنی اسم اسلام

ریشه اسم اسلام

همانطور که گفتیم ریشه اسم اسلام عربی می باشد و تلفظ اسلام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِسلام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /eslām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اسلام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اسلام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اسلام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اسلام در فرهنگ فارسی عمید:
۱. از ادیان سامی که در حدود سال ۶۱۱ میلادی به‌وسیلۀ محمدبن عبداللّه، پیامبر این دین ، رواج پیدا کرد و کتاب آسمانی آن قرآن است.
۲. داخل شدن در صلح و آشتی.
۳. داخل شدن در دین اسلام؛ مسلمان شدن.
۴. [قدیمی] تسلیم شدن؛ منقاد شدن؛ گردن نهادن.

معنی اسم اسلام در فرهنگ فارسی معین:
۱. تسلیم شدن ۲. فرمان بردن ۳. دینی که محمدبن عبدالله (ص ) آورد

اسم اسلام در ویکی پدیا:
اسلام، دینی یکتاپرستانه و ابراهیمی است. به پیروان اسلام «مسلمان» می‌گویند. هم‌اکنون اسلام از دید شمار رسمی پیروان، در جایگاه دومِ جهان جای دارد.مسلمانان بر این باورند که خداو ند، قرآن را به محمد از طریق فرشته‌ای به نام جبرئیل فرو فرستاده است. به باور مسلمانان خدا بر بسیاری از پیامبران، وحی فرستاده و محمد آخرین آنان است.

معنی اسم اسلام در ثبت احوال

۱- (در اديان) نام آئين مسلمانان كه آورنده‌ي آن حضرت محمّد(ص) است، دين حق؛ ۲- مسلمان شدن؛ ۳- (در قديم) تسليم شدن،‌ گردن نهادن.

حروف ابجد و طالع بینی نام اسلام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اسلام عدد " 132 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اسلام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اسلام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اسلام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اسلام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صبور، باحوصله، بردبار

مانند گل، (به مجاز) زیبارو و لطیف

ترکیب دو اسم امیر و ناصر ( فرمانروا و یاری کننده )

در خور، شایسته، (در قدیم) گوارا و خوش، دور از رنج

حمله کننده، لقب امیر المومنین علی (ع)

روشنک، نورانی

مطیع شاه، موجب آرامش شاه

روضه ها، باغها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید