اسرافیل

درخشیدن مانند آتش

جنسیت اسم اسرافیل

پسر

اسرافیل به انگلیسی

esrafil

تعداد اسرافیل ها در ایران

29,265

تلفظ اسرافیل به فارسی

اِسرافيل

ریشه اسم اسرافیل

عبری

تلفظ اسرافیل به انگلیسی

/esrāfil/

رنگ اسم اسرافیل

نیلی

ابجد اسم اسرافیل

382

ابجد وسیط اسم اسرافیل

34

ابجد صغیر اسم اسرافیل

22

درباره نام اسرافیل

اسرافیل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اسرافیل پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اسرافیل که در انگلیسی به صورت esrafil نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 29,265 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اسرافیل

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم اسرافیل و معنی اسم اسرافیل

ریشه اسم اسرافیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم اسرافیل عبری می باشد و تلفظ اسرافیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِسرافيل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /esrāfil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اسرافیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اسرافیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اسرافیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام یکی از چهار فرشته مقرب و مأمور دمیدن صور و برانگیختن مردگان در روز رستاخیز.

معنی اسرافیل در لغت نامه دهخدا:
فرشته ٔ صور. صاحب صور. خداوند صور. یکی از فرشتگان مقرب مأمور دمیدن روح به اجسام و نفخ صور در روز رستاخیز، او قبل از همه ٔ فرشتگان به آدم سجده کرد. نام فرشته ای است که در قیامت دوبار صور خواهد دمید. در دمیدن اول همه ٔ مخلوق مرده و نیست خواهند شد و در دمیدن بار دیگر همه ٔ مردگان زنده خواهند شد.

معنی اسرافیل در فرهنگ معین:
فرشته صور، فرشته مأمور دمیدن صور و برانگیختن مردگان در روز ر ستاخیز.

معنی اسرافیل در فرهنگ فارسی عمید:
در ادیان سامی، فرشتۀ موکل بر باد که در روز رستاخیز در صور خود می دمد تا مردگان زنده شوند.

معنی اسم اسرافیل در ثبت احوال

1- درخشيدن مانند آتش؛ 2- (در اديان) به باور مسلمانان و پيروان ديگر اديان سامي، يكي از فرشتگان مقرب خداوند است كه در روز قيامت با دميدن در شيپور خود مردگان را زنده مي‌كند.

حروف ابجد و طالع بینی نام اسرافیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اسرافیل عدد " 382 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اسرافیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اسرافیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اسرافیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اسرافیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و عطا (ستوده و بخشش)

ترکیب دو اسم عنایت و الله (مهربانی، لطف و خدا)

آريايی نيكو رفتار، آريايی خوب و زيبا

ماه تنها، ماه بی‌همتا، (مجاز) زیبارو

نوعی كاج، صنوبر

فاضل، برتر

آن‌كه با خير انديشی و نيكوكاری به مردم كمك می‌كند و مشكلات آنها را برطرف می‌سازد

بزرگ‌تر ، اسم فرزند بزرگ امام حسین (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید