ازل

زمان بی پایان

جنسیت اسم ازل

دختر

ازل به انگلیسی

azal

تعداد ازل ها در ایران

384

تلفظ ازل به فارسی

اَزل

ریشه اسم ازل

عربی

تلفظ ازل به انگلیسی

/azal/

رنگ اسم ازل

زرد

ابجد اسم ازل

38

ابجد وسیط اسم ازل

14

ابجد صغیر اسم ازل

11

درباره نام ازل

ازل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ازل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ازل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 384 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ازل

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ازل و معنی اسم ازل

ریشه اسم ازل

همانطور که گفتیم ریشه اسم ازل عربی می باشد و تلفظ ازل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَزل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /azal/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ازل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ازل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ازل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ازل در فرهنگ فارسی عمید:
۱. آنچه اول و ابتدا نداشته باشد، همیشگی، دیرینگی
۲. زمان بی‌ابتدا

معنی اسم ازل در فرهنگ فارسی معین:
زمان بی ابتدا

معنی اسم ازل در ثبت احوال

۱- ابتدا نداشتن، بي‌آغازي، قَدَم مقابلِ ابد، زماني كه از آن ابتدا نباشد؛ ۲- (در فلسفه) استمرار بي‌نهايتِ زمان در گذشته.

حروف ابجد و طالع بینی نام ازل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ازل عدد " 38 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ازل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ازل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ازل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ازل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام دومین ماه از سال خورشیدی، نام سومین روز از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام فرشته ای که نماینده پاکی و نگهبان آتش است

(به مجاز) زیبا، شاداب، خوش قامت

سرخ، گلگون، نام یکی از دختران خسرو پرویز شاه ساسانی ، پوران دخت

بلندتر، عالی‌تر

آغاز فصل بهار، گل و شکوفه ی تازه روییده

ترکیب دو اسم محمد و پارسا (ستوده و باتقوا)

بنده‌ی هدایت شده، بنده‌ی حضرت مهدی (عج)

شیوا، آشفته، شیفته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید