اریکا

نخل هندی، فوفل، شاهزاده

جنسیت اسم اریکا

دختر

اریکا به انگلیسی

erika

تعداد اریکا ها در ایران

1,467

تلفظ اریکا به فارسی

اِريکا

ریشه اسم اریکا

فارسی

تلفظ اریکا به انگلیسی

/erikā/

رنگ اسم اریکا

بنفش

ابجد اسم اریکا

232

ابجد وسیط اسم اریکا

28

ابجد صغیر اسم اریکا

7

درباره نام اریکا

اریکا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اریکا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اریکا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,467 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اریکا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم اریکا و معنی اسم اریکا

ریشه اسم اریکا

همانطور که گفتیم ریشه اسم اریکا فارسی می باشد و تلفظ اریکا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِريکا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /erikā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اریکا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اریکا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اریکا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ایکا در دانشنامه آزاد فارسی:
گروهی بزرگ از گیاهان جنس اریکا، از خانواده ورسکیان، شامل ورسک ها. نزدیک به ۵۰۰ گونه را شامل می شود که عمدتاً در افریقای جنوبی، و تا حدودی نیز در اروپا، پراکنده اند. گونه ا ریکا کارنه آ، با نام خلنگ، در ایران کاشته شده است و جنبه زینتی دارد.

مونث اریک، در فرنگی به معنای شاهزاده، دختر باوقار نیز میباشد.
اریک: نام ۱۴ تن از پادشاهان سوئد و ۹ پادشاه دانمارک

معنی اسم اریکا در ثبت احوال

۱- (در گياهي) فوفل، پوفل، درختي از تيره‌ي نخل ها كه در مناطق گرم آسيا مي‌رويد، نخل هندي؛ ۲- (در عربي) فوفَل، تانبول، كَوتَل؛ (در انگليسي و آلماني) اريكا، Areka،Areca .

حروف ابجد و طالع بینی نام اریکا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اریکا عدد " 232 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اریکا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اریکا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اریکا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اریکا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

همتای مهر، تابان و درخشان چون خورشید

نور چشمی، بسیار عزیز و گرامی

ترکیب دو اسم مهر و آیین (مهربانی و رسم)

پروانه، فرانک

دوست، مورد علاقه و محبت، معشوق

نوعی آهو، زن سفید

مورد قبول، پذيرفته شده

نام کوچک‌ترین ستاره‌ صورت فلکی دب اکبر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید