اریس

زیرک، هوشیار

جنسیت اسم اریس

پسر

اریس به انگلیسی

eris

تعداد اریس ها در ایران

381

تلفظ اریس به فارسی

اِريس

ریشه اسم اریس

عربی

تلفظ اریس به انگلیسی

/eris/

رنگ اسم اریس

آبی

ابجد اسم اریس

271

ابجد وسیط اسم اریس

19

ابجد صغیر اسم اریس

10

درباره نام اریس

اریس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اریس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اریس، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 381 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اریس

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم اریس و معنی اسم اریس

ریشه اسم اریس

همانطور که گفتیم ریشه اسم اریس عربی می باشد و تلفظ اریس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِريس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /eris/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اریس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اریس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اریس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اریس در لغت نامه دهخدا:
زیرک، هوشیار

معنی اسم اریس در فرهنگ نام ها:
زیرک، هوشیار، کشاورز، برزگر، امیر، رئیس


معنی اسم اریس در ثبت احوال

۱- زيرك، هوشيار؛ ۲- كشاورز، برزگر؛ ۳- امير.
رئيس.

حروف ابجد و طالع بینی نام اریس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اریس عدد " 271 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اریس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اریس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اریس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اریس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به احسان، بخشش، خوبی، نیکی

دختر نسرین وش، نام گل، زیباروی

ترکیبی از دو اسم احمد و علی (ستوده‌تر و بلندقدر)

نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

آن‌كه با خير انديشی و نيكوكاری به مردم كمك می‌كند و مشكلات آنها را برطرف می‌سازد

زن كمر باريك

نام گلی خوشبو، زن پارسا، نام مادر حضرت عیسی (ع)

گران‌بها، باارزش، عالی، نیکو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید