اریسا

معرب ايرسا، گل زنبق زيرشاخه گل سوسن

جنسیت اسم اریسا

دختر

اریسا به انگلیسی

arisa

تعداد اریسا ها در ایران

908

تلفظ اریسا به فارسی

اَريسا

ریشه اسم اریسا

عربی , یونانی

تلفظ اریسا به انگلیسی

/arisā/

رنگ اسم اریسا

نیلی

ابجد اسم اریسا

272

ابجد وسیط اسم اریسا

20

ابجد صغیر اسم اریسا

11

درباره نام اریسا

اریسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اریسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اریسا، به خاطر ریشه عربی , یونانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 908 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اریسا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم اریسا و معنی اسم اریسا

ریشه اسم اریسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم اریسا عربی , یونانی می باشد و تلفظ اریسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَريسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اریسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اریسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اریسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معرب ایرسا
ایرسا: زنبق سفید، سوسن، نام بیخ سوسن آسمانگون، رنگین کمان

معنی اسم اریسا در ثبت احوال

(= ايرسا)، ( ايرسا.

حروف ابجد و طالع بینی نام اریسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اریسا عدد " 272 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اریسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اریسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اریسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اریسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرای، آراینده، بخشنده، سپید دست، جوان مرد، آراسته، نگاریده

پيغمبر، فرستاده، رسول الله پيامبر اسلام حضرت محمد (ص)

خجسته، شکوهمند، مبارک

مادر پسران، لقب فاطمه‌ی کلابیه دومین همسر اميرالمؤمنين علی (ع) و مادر حضرت عباس‌ (ع)

بنده ی خدای بخشنده

حور، زن زیبای بهشتی

ترکیب دو اسم امیر و احسان (فرمانروا و بخشش)

نیکی، هدیه، مأنوس، دوست داشتنی ایل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید