ارکیده

نوعي گل سرخ و صورتي، گياهي از خانواده ثعلب

جنسیت اسم ارکیده

دختر

ارکیده به انگلیسی

orkide

تعداد ارکیده ها در ایران

896

تلفظ ارکیده به فارسی

ارکیده

ریشه اسم ارکیده

فرانسوی

تلفظ ارکیده به انگلیسی

/orkide/

رنگ اسم ارکیده

طلایی

ابجد اسم ارکیده

240

ابجد وسیط اسم ارکیده

36

ابجد صغیر اسم ارکیده

15

درباره نام ارکیده

ارکیده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارکیده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارکیده، به خاطر ریشه فرانسوی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 896 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارکیده

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ارکیده و معنی اسم ارکیده

ریشه اسم ارکیده

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارکیده فرانسوی می باشد و تلفظ ارکیده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ارکیده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /orkide/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارکیده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارکیده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارکیده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ارکیده در فرهنگ معین:
گیاهی از طایفه ثعلب که بعضی از انواع آن دارای گل های زیبا است و به عنوان گل زینتی در باغچه یا گلدان کاشته می شود.

معنی اسم ارکیده در فرهنگ فارسی عمید:
نوعی گل سرخ و صورتی که یک گلبرگ آن از دو گلبرگ دیگرش بزرگ‌تر است، گیاه علفی و زینتی از خانواده ثعلب

معنی اسم ارکیده در ثبت احوال

(در گیاهی) 1- گلی به شکل های غیرعادی و رنگ های درخشان، که یک گل برگِ آن از دو گل برگِ دیگرش بزرگتر است؛ 2- گیاه این گل که علفی است و انواع متعددی دارد که ممکن است پیچنده، بالارونده یا زمینی باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارکیده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارکیده عدد " 240 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارکیده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارکیده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارکیده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارکیده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سنگ های قیمتی، (به مجاز) اصل و نسب

فرزند داریوش و برادر خشایارشاه

نام گلی زینتی و بسیار خوش‌بو با رنگ‌های زرد، سرخ، سفید و بنفش، گل منسوب به حضرت زهرا (س)

پاك و مقدس، منزه

واضح و دلنشين، فصیح، خوب، یکی از سه خدای بزرگ آیین هندو

کسی که سرشت و خون او پاک است

نيك نام، خوش نام، شخصی که از او به نیکی یاد می شود

دارای ناز و زيبايي فراوان، (به مجاز) جذاب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید