ارژنگ

نام کتاب مانی که دارای نفش و نگار بود

جنسیت اسم ارژنگ

پسر

ارژنگ به انگلیسی

arzhang

تعداد ارژنگ ها در ایران

4,044

تلفظ ارژنگ به فارسی

ارژنگ

ریشه اسم ارژنگ

فارسی

تلفظ ارژنگ به انگلیسی

/aržang/

رنگ اسم ارژنگ

قرمز

ابجد اسم ارژنگ

271

ابجد وسیط اسم ارژنگ

27

ابجد صغیر اسم ارژنگ

15

درباره نام ارژنگ

ارژنگ یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارژنگ را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارژنگ، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,044 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارژنگ

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ارژنگ و معنی اسم ارژنگ

ریشه اسم ارژنگ

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارژنگ فارسی می باشد و تلفظ ارژنگ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ارژنگ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aržang/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارژنگ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارژنگ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارژنگ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ارژنگ در فرهنگ فارسی عمید :
۱. نام کتاب مانی که دارای انواع نقش‌و نگار بوده
۲. [قدیمی، مجاز] جایی یا چیزی که دارای نقش‌و‌نگار زیبا باشد.
۳. [قدیمی، مجاز] نقش‌ونگار.

معنی اسم ارژنگ در فرهنگ فارسی معین :
نام کتاب مانی که دارای انواع نقش و نگار بوده و به موجب آن مانی ادعای پیغمبری داشت .

معنی اسم ارژنگ در ثبت احوال

1-(به مجاز) نقش و نگار؛ 2- (اَعلام) 1) (= ارتنگ) نام كتاب مصور تأليف «ماني» پیامبر ایرانی که تا قرن 5 هجری باقی بوده است؛ 2) نام پهلواني توراني پسر زره؛ 3) نام چاهي در توران.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارژنگ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارژنگ عدد " 271 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارژنگ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ارژنگ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارژنگ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارژنگ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

جاویدان، شادمان، خوشحال، از شخصیتهای شاهنامه

ترکیب دو اسم امیر و مهراد (فرمانروا و جوانمرد بزرگ)

تابناک، روشنی بخش، صبح روشن

ترکیب دو اسم یوسف و رضا (خواهد افزود و خشنود)

بهترین نام، بالاترین نام

(به مجاز) خجسته، مبارك، با شكوه، جذاب، دلپذير

ترکیب دو اسم عماد و رضا (تکیه‌گاه و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید