اروشا

سفید، روشن، دختری با روی سپید

جنسیت اسم اروشا

دختر

اروشا به انگلیسی

arusha

تعداد اروشا ها در ایران

747

تلفظ اروشا به فارسی

اَروشا

ریشه اسم اروشا

فارسی

تلفظ اروشا به انگلیسی

/arušā/

رنگ اسم اروشا

بنفش

ابجد اسم اروشا

508

ابجد وسیط اسم اروشا

16

ابجد صغیر اسم اروشا

13

درباره نام اروشا

اروشا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اروشا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اروشا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 747 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اروشا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم اروشا و معنی اسم اروشا

ریشه اسم اروشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم اروشا فارسی می باشد و تلفظ اروشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَروشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arušā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اروشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اروشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اروشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

سفید، روشن، دختری با روی سپید

معنی اسم اروشا در ثبت احوال

(= اروشه)، ۱- سفید؛ ۲- (به مجاز) روشن.

حروف ابجد و طالع بینی نام اروشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اروشا عدد " 508 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اروشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اروشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اروشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اروشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث فاطر، از صفات و نام‌هاي خداوند، آفریننده، خالق

گرامی، ارجمند، محترم

سنگ های قیمتی، (به مجاز) اصل و نسب

جلوه ها، نشانه ها

آرام، موقر، شکیبا

داننده، آگاه، عالم، دانشمند، از نام‌های پروردگار

نام گلی خوشبو، زن پارسا، نام مادر حضرت عیسی (ع)

راست گو، راست و درست، آشکار، لقب امام جعفر صادق (ع) ششمین امام شیعیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید