ارمغان

هدیه، تحفه، سوغات، رهاورد

جنسیت اسم ارمغان

دختر

ارمغان به انگلیسی

armagan

تعداد ارمغان ها در ایران

4,260

تلفظ ارمغان به فارسی

ارمغان

ریشه اسم ارمغان

ترکی

تلفظ ارمغان به انگلیسی

/armagān/

رنگ اسم ارمغان

طلایی

ابجد اسم ارمغان

1292

ابجد وسیط اسم ارمغان

20

ابجد صغیر اسم ارمغان

14

درباره نام ارمغان

ارمغان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارمغان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارمغان، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,260 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارمغان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ارمغان و معنی اسم ارمغان

ریشه اسم ارمغان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارمغان ترکی می باشد و تلفظ ارمغان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ارمغان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /armagān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارمغان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارمغان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارمغان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ارمغان در فرهنگ فارسی عمید:
هدیه، تحفه، سوغات، رهاورد.

معنی اسم ارمغان در فرهنگ معین:
سوغات، ره آورد سفر.

معنی اسم ارمغان در لغت‌نا مه دهخدا:
تحفه‌ای باشد که چون از جائی آیند بجهت دوستان بیاورند، سوغاتی را گویند که چون از جائی بیایند بجهت دوستان بطریق ره آورد بیاورند، تحفه‌ای که مسافر برای کسان وآشنایان آرد و آن را امروز سوغات گویند، تحفه و سوغاتی که برای دوستان از جائی بیارند یا بفرستند، هدیه که مسافر آرد از سفر، تحفه، ترفه، سوغات، راه آورد، ره آورد، یرمغان، ارمغانی، پیشکش.

معنی اسم ارمغان در فرهنگ فارسی:
(اسم) تحفه‌ای که از جایی بجایی دیگر برند، هدیه، تحفه، سوغات، ره آورد، یرمغان هم گفته‌اند.

معنی اسم ارمغان در ثبت احوال

تحفه‌اي كه از جايي ديگر برند، سوغات، ره آورد.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارمغان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارمغان عدد " 1292 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارمغان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارمغان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارمغان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارمغان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا، خوشبخت، بابرکت

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

نام گلی زینتی و بسیار خوش‌بو با رنگ‌های زرد، سرخ، سفید و بنفش، گل منسوب به حضرت زهرا (س)

دارنده، مالك، هم‌نشين و هم‌صحبت، يار، فرمانروا و حاكم

شمشیر، در اصل نام شمشیر حضرت علی (ع)

بنده خواهنده، نام پدر بزرگ حضرت محمد پیامبر اسلام (ص)

فرشته زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید