ارشین

دوست ترین، دوست داشتنی، نام یکی از شاهدخت‌های با درايت هخامنشی

جنسیت اسم ارشین

دختر

ارشین به انگلیسی

arshin

تعداد ارشین ها در ایران

1,930

تلفظ ارشین به فارسی

اَرشين

ریشه اسم ارشین

فارسی

تلفظ ارشین به انگلیسی

/aršin/

رنگ اسم ارشین

قرمز

ابجد اسم ارشین

561

ابجد وسیط اسم ارشین

21

ابجد صغیر اسم ارشین

12

درباره نام ارشین

ارشین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارشین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارشین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,930 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارشین

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ارشین و معنی اسم ارشین

ریشه اسم ارشین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارشین فارسی می باشد و تلفظ ارشین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرشين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aršin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارشین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارشین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارشین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ارشین در فرهنگ فارسی:
واحد مقیاس طول در روسیه، معادل ۷۱ سانتی متر

دوست داشتنی، عاقل، زیبا، دلاور، دلیر، درست کار، درست کردار

معنی اسم ارشین در ثبت احوال

۱- دوست‌ترين؛ ۲- (اَعلام) نام يكي از شاهدخت‌هاي هخامنشي است كه در زمان خود به درايت و كارداني مشهور بوده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارشین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارشین عدد " 561 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارشین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارشین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارشین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارشین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خورشید دین و آیین

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

گردش، تفریح وسفر

محافظ و نگهدارنده مادر

زیباروی دارای ناز و شکوه

ترکیب دو اسم محمد و امیر (ستوده و فرمانروا)

بسیار ستوده‌تر، پسندیده‌تر، نام پیامبر اسلام (ص)

دارای قدرت، توانا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید