ارشد

بزرگ تر، دارای درجه و مقامی بالاتر از ديگران

جنسیت اسم ارشد

پسر

ارشد به انگلیسی

arshad

تعداد ارشد ها در ایران

12,340

تلفظ ارشد به فارسی

اَرشد

ریشه اسم ارشد

عربی

تلفظ ارشد به انگلیسی

/aršad/

رنگ اسم ارشد

نیلی

ابجد اسم ارشد

505

ابجد وسیط اسم ارشد

13

ابجد صغیر اسم ارشد

10

درباره نام ارشد

ارشد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ارشد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ارشد که در انگلیسی به صورت arshad نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 12,340 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ارشد

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ارشد و معنی اسم ارشد

ریشه اسم ارشد

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارشد عربی می باشد و تلفظ ارشد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرشد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aršad/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارشد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارشد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارشد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ارشد در لغت نامه دهخدا:
ارشد اولاد یا اولاد ارشد ؛ آنکه در میانه ٔ اولاد کسی ارشدتر و باهوشتر از همه باشد. و در تداول عوام فارسی زبان، اسن و اکبر فرزندان : حسن بن علی علیهما السلام فرزند ارشد فاطمه بنت رسول صلوات اﷲ علیهاست.
صاحب منصب ارشد ؛ صاحب منصبی که درجه ٔ او برتر از دیگران باشد.

معنی اسم ارشد در فرهنگ فارسی:
رشیدتر، راه راست یابنده تر، برتر، بزرگتر، برومندتر، کسی که درمیان همگنان خوددارای درجه ومقام بالاترباشد

معنی اسم ارشد در ثبت احوال

۱- رشيدتر، بزرگتر؛ ۲- داراي درجه و مقامي بالاتر از ديگران، مافوق.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارشد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارشد عدد " 505 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارشد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارشد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارشد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارشد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

در کمال عدل و داد، بهترین هدیه خداوند

امید، آرزو

ترکیب دو اسم محمد و رافع (ستوده و فرازنده)

مثل ماه، همانند ماه، مهسا، زیبارو

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

پادشاه بزرگ و والامقام، پادشاه عادل، نام پادشاه سوم از سلسله کیان

پوینده، آن که در جهت پیشرفت حرکت می‌کند، جوینده

شبنم صبحگاهی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید